פרופ' מנחם בלונדהיים

מנחם בלונדהיים
ראש מכון טרומן לקידום השלום
המדור המודרני, תקשורת, היסטוריה אמריקאית
מדעי הרוח, חדר 6623
שעות קבלה: יום ג', 19:30-18:00
02-5883843

אני חבר סגל בחוג להיסטוריה ובמחלקה לתקשורת, ומשמש כראש התכנית ללימודים אמריקניים. מחקרי עוסק בהיסטוריה של התקשורת ובתקשורת בהיסטוריה, בדגש על היסטוריה אמריקנית והיסטוריה יהודית. כמי שהיה יזם בתעשיית ההיי-טק בראשית פיתוחה של התקשורת הדיגיטלית המהירה אני חוקר גם את ביצועיהן ומשמעותן של טכנולוגיות תקשורת, ישנות כחדשות.

תואר ראשון למדתי באוניברסיטה העברית, הייתי ממקימי מכון הרטמן והשלמתי תואר שני ודוקטורט באוניברסיטת הרווארד. זכיתי במענקי מחקר מהקרן הלאומית למדעי הרוח בארה"ב (NEH), ממוסד הסמית'סוניאן, מספריית הקונגרס ומאוניברסיטת פנסילבניה, כמו גם מגורמי מימון תחרותיים בארץ. כיום עומדים לרשותי מענקי מחקר מקרן טמפלטון וממרכז המחקר דעת המקום שבמימון הקרן הלאומית למדע.

אני משמש כראש מכון המחקר ע"ש טרומן לקידום השלום, כיו"ר הוועדה האקדמית של ארכיון הסרטים היהודים ע"ש ספילברג, ובעוד ועדות ומסגרות אקדמיות ומקצועיות. משך שנים הרבה כיהנתי כראש המכון לקומוניקציה ע"ש משפחת סמארט באוניברסיטה העברית, הייתי ראש המחלקה לתקשורת וראש לימודי התואר הראשון בבי"ס רוטברג. שימשתי גם כראש הוועדה המייעצת לדיגיטציה בספרייה הלאומית החדשה, כיועץ לחברות בתחום התקשורת בארץ ובחו"ל, וכאנליסט לענייני אמריקה בגופי מדיה.