יועצים

לי מרדכי

ד"ר לי מרדכי

יועץ לתואר מוסמך מחקרי |
מרצה בכיר |
המדור הקדם מודרני, היסטוריה יוונית, היסטוריה ביזנטית והיסטוריה סביבתית
lee.mordechai@mail.huji.ac.il
חדר 6512
שעות קבלה: יום ב' 14:00-15:00

לי מרדכי הוא היסטוריון של האימפריה הרומית המזרחית, הנקראת גם האימפריה הביזנטית. את לימודי הדוקטורט ביצע באוניברסיטת פרינסטון (סיים ב-2017) והמשיך משם לפוסט-דוקטורטים באוניברסיטת נוטרה-דאם (אינדיאנה) ובמכון ללימודים סביבתיים באנאפוליס (מרילנד).

קרא עוד
 לי עוסק במקביל בכמה פרויקטי מחקר. הדוקטורט שלו עוסק במיעוטים באימפריה הרומית המזרחית במשך המאה ה-11, לפני הגעתם של מסעות הצלב לאזור. רוב המחקרים האחרונים שלו עוסקים בהיסטוריה סביבתית. לי הוא אחד ממנהלי ה-CCHRI בפרינסטון, קבוצת מחקר העוסקת בחברה וסביבה בתקופה הקדם מודרנית. בהקשר זה פרויקט אחד של לי מתמקד במגיפת הדבר של יוסטיניאנוס (The Justinianic Plague) בהיסטוריה ובמחקר קודם, ופרויקט אחר מסתכל באופן רחב יותר על אסונות בעת העתיקה המאוחרת במזרח הים התיכון. לי עוסק גם במדעי הרוח הדיגיטליים ומנהל שני פרויקטים - FLAME ו-PLAGUE, המשתמשים במידע רב כדי להאיר על הכלכלה בעת העתיקה המאוחרת ועל מגיפת הדבר של יוסטיניאנוס. ניתן לקרוא את מחקריו של לי בדף שלו ב-academia.edu.

קראו פחות
איריס נחום

ד"ר איריס נחום

יועצת לתואר מוסמך עיוני |
סגנית מנהל מכון יעקב רובינסון להיסטוריה של זכויות אינדיבידואליות וקולקטיביות |
המדור המודרני, היסטוריה מרכז-אירופאית מודרנית
iris.nachum@mail.huji.ac.il
בניין מדעי הרוח, חדר 6410
שעות קבלה: סמסטר א' יום שלישי, 11:30-12:30; סמסטר ב', יום רביעי, 11:30-12:30

אני היסטוריונית של מרכז אירופה בעידן המודרני עם עניין מיוחד בשילומים ופיצויים; ליברליזם ולאומיות; סכסוכים אתניים וגירוש המוני. תחומי המחקר וההוראה שלי הם בינתחומיים ומשלבים היסטוריה, תיאוריה פוליטית וחשיבה משפטית. החל מספטמבר 2020, אני משמשת כסגנית מנהל מכון ע"ש יעקב רובינסון באוניברסיטה העברית בירושלים.

קרא עוד
הנני בעלת תואר ראשון ושני במדע המדינה, ובשנת 2017 סיימתי את הדוקטורט בבית הספר להיסטוריה ע"ש צבי יעבץ באוניברסיטת תל אביב. נושא הדוקטורט הוא שיח הפיצויים הגרמני-סודטי בצ'כוסלובקיה שבין שתי מלחמות העולם. בתוך כך, המחקר גם בוחן את המאבק הלאומי בין גרמנים אתניים לבין צ'כים במונרכיה ההבסבורגית החל מהמחצית השנייה של המאה ה-19. פרויקט המחקר הנוכחי שלי עוסק בחוק פיצויים מערב-גרמני שנקרא "חוק שוויון הנטל" (Lastenausgleichsgesetz). החוק נחקק בשנת 1952 במטרה לפצות גרמנים אתניים על רכוש שאבד להם כתוצאה מגירושם ממרכז ומזרח אירפה בסוף מלחמת העולם השנייה. אני מתעניינת בעיקר במקרים בהם מגורשים דרשו פיצויים בגין רכוש אבוד שהושג בתהליך "האריזציה".

קראו פחות
ronny

ד"ר רוני רגב

יועצת לתואר בוגר
| המדור המודרני, היסטוריה של ארצות הברית
02-5883684
ronny.regev@mail.huji.ac.il
חדר 6409.
שעת קבלה: ימי ראשון 10:30 עד 12:30

הצטרפתי לחוג להיסטוריה ב-2017, לאחר שסיימתי את לימודי הדוקטורט באוניברסיטת פרינסטון ועבדתי שם כמרצה מספר שנים. המחקר שלי מתעסק בהיסטוריה של ארצות הברית עם דגש מיוחד על התהליכים בהם כלכלה פוליטית וחיי היומיום מעצבים זה את זה.

קרא עוד
ספרי הראשון, שפורסם ב 2018, בוחן כיצד שיטת האולפנים ההוליוודית עיצבה את התפתחותם של מקצועות יצירתיים כגון משחק, תסריטאות, בימוי, הפקה, וצילום. בימים אלה אני בתחילתו של פרויקט מחקר חדש על תרבות צריכה אפרו-אמריקאית בחצי הראשון של המאה ה-20. אני מלמדת קורסים על היסטוריה אפרו-אמריקאית, היסטוריה של קפיטליזם, תרבות צריכה בארה״ב, והיסטוריה של עבודה.

לינק לספרי החדש:

Working in Hollywood: How the Studio System Turned Creativity into Labor (Chapel Hill: University of North Carolina Press, 2018)

---------------------

 

My research focuses on modern U.S. history, with a particular interest in how the political economy and everyday life shape one another. I received my Ph.D. from Princeton University in 2013, where I subsequently worked as a lecturer for four years. In 2017, I joined the history department at the Hebrew University as an Assistant Professor. My first book, Working in Hollywood: How the Studio System Turned Creativity Into Modern Labor, was published in 2018 with UNC Press. My new project examines African American consumer culture in the first half of the 20th century. I teach courses on African American History, the history of Capitalism, American Consumer Culture, and Labor History.

 

קראו פחות